Uusi etu KoskiGolfin jäsenille - edullista pelaamista vieraskentillä!

26.04.2018

Laaja seurapohjaisesti toimivien kenttien yhteistyö kaudelle 2018 - edullista vieraspelaamista seurojen jäsenille

 


Seurapohjaisesti toimivien kenttien keskinäinen sopimus mahdollistaa jäsenten vieraspelaamisen kaksi kertaa kauden aikana toistensa kentillä mukavalla kaksi yhden hinnalla tarjouksella. Suomen perinteikkäimpiin kuuluvat kenttäyhteisöt lanseeraavat oman vastineensa osakaskenttien etukorteille.

Yksi mukana olevista yhteistyökentistä on Koski Golf, joka palkittiin myös Vuoden golfseurana 2017.
Mukana yhteistyössä on yhteensä kahdeksan seuraa ja kenttää ympäri Suomen: Espoon Golfseura (Espoo), Jyväs Golf, (Jyväskylä) Kokkolan Golf, Koski Golf (Kuusankoski), Kymen Golf (Kotka), Porin Golfkerho (Kalafornia, Pori), Helsingin Golfklubi (HGK) on mukana yhteistyössä siten, että edun voi käyttää kerran kaudessa.Tammer Golf (Tampere) ja Virvik Golf (Porvoo). Osassa kenttäyhteisöistä on myös osakeyhtiö, mutta ei kuitenkaan pakollista yhtiövastiketta ja toiminta on vahvasti seurapainotteista.

Seurojen jäsenet voivat vierailla toistensa kentillä kahdesti kauden aikana tarjoushinnalla kaksi yhden hinnalla (HGK kerran kaudessa) esittämällä jäsenkortin (ebirdie) tai paperisen jäsentodistuksen. Etua ei voi käyttää omalla kentällä. Hinta, josta alennus lasketaan , on normaali greenfeehinta, eikä sitä voi yhdistää muihin alennuksiin.

Mukana yhteistyössä olevien seurojen ja kenttien yhteystiedot ja varausohjeet löytyvät kenttien www-sivuilta:

Espoon Golfseura: www.egs.fi
Helsingin Golfklubi: www.helsingingolfklubi.fi
Jyväs-Golf: www.jyvasgolf.fi
Kokkolan Golf: www.kokkolangolf.fi
Koski Golf: www.koskigolf.fi
Kymen Golf: www.kymengolf.fi
Porin Golfkerho: www.kalafornia.com
Tammer Golf: www.tammer-golf.fi
Virvik Golf: www.virvikgolf.fi